Preskoči na glavno vsebino

Simmons Racing - najboljši (najdražji) kolesarski čevlji?

Skozi kolesarske "šprintarice" se prenaša voznikova moč na pedala in naprej na pogonski sistem.
Ker je do cilja kar nekaj vmesnih "postaj" se energija pri prenosu izgublja.

Za doseganje čimvišjih hitrosti na kolesu je potrebna čimvečja moč. Tu je največji faktor sam voznik oziroma stroj - pred vso tehnično opremo.
 Potem pridejo detajli - moč, ki jo proizvedejo mišice kolesarja se mora z čimmanjšimi izgubami prenesti na pnevmatiko kjer ima stik z podlago. Tako pretvorimo moč v gibanje -hitrost.


Čevlji oz. "šprintarice" imajo tu kar pomembno vlogo. Še posebaj ko mišice nog vlečejo gonilko z pedalom navzgor. Sedež se dodatno obremeni in če konica ni dovolj trdna (še posebno izrazito je to na kronometerskih kolesih)  se ukrivi oz poda navzdol in že tam se energija izgublja.
Če čevelj ni dovolj lepo oprijet celotnemu stopalu so tu tudi izgube. Stopalo pač ne sme plesati v čevlju.

Vsako stopalo ima svojo obliko in včasih je zelo težko dobiti optimalno (dober oprijem in hkrati udobje)- z pretiranim zategovanjem paščkov lahko tudi poškodujemo stopalo in oslabimo krvni pretok skozenj.

Torej kaj je najbolje? Čevelj izdelan po meri. 

Se investicija splača?
Če pomislimo koliko odštejejo nekateri samo za nalepko dobre znamke SE SPLAČA!
Mogoče celo boljekot nakup ultralahkih nosilcev za bidone (kateri popolnoma NIČ ne pripomorejo k hitrejši vožnji - to so zadeve za tehtanje in fotkanje).
Vsak tekmovalec ve da je dobra forma, počutje in nastavitve kolesa pomembnejše od 0,5kg teže.

Je to boljša investicija od dobrih obročnikov? MOGOČE - ker obročniki so dobri in tisti zelo dobri -razlike med njimi so pa zelo majhne .

Vse je gledano iz vidike kako iti čim hitreje.
Oz. kam se splača vlagati denar.

Čevlji Simmons Racing so narejeni po kalupu voznikovih stopal - levo/desno posebaj (ker vsak človek je nesimetričen)










CENA za unikatno izdelane čevlje "šprintarice" je 1500$
To je cena dobrega seta obročnikov ali cca strošek zimskih treningov

Čevlji so v celoti izdelani iz karbonskih vlaken.

Detajle si lahko pogledate na njihovi strani: KLIK!

Torej SiDi- fani - so še boljši čevlji  :)


vir fotografij: Bikerumor.com in Slowtwich.com




Lep vikend
Gregor



Komentarji

  1. Da vamm povem to vse disi ali ce sem konkreten smrdi po BOND cycling shoes. Proizvajalec iz Avstralije ki je dokaj dobro znan po zaslugi Carlos Sastre in Thor Hushovda ki sta na Toure de France zmagovala etape....Zadeva je zelo profesonalna...vsi tile prendi kot sta Specialized,Sidi,Dmt,Guarne,LG in ostali ....se lahko skrijejo....lahko vam le povem da sem jih vozil in izkusenj vam lahko povem.

    OdgovoriIzbriši
  2. Oblika je zelo podobna Bont - ki so odlični čevlji (po besedah ostalih; sam jih še nisem probal).
    Simmons niso poceni kar je tudi velika razlika glede na ostale - gotovo so pa ena najbolših zadev kar se dobi na področju vrhunskih šprinterc- tako kot unikatno izdelani okvirji po meri in obročniki ranga lightweight, madfiber, Zipp feirecrast, oz sestavljeni iz najboljših komponent.

    OdgovoriIzbriši

Objavite komentar

Priljubljene objave iz tega spletnega dnevnika

ČIŠČENJE KOLESA

Zimsko obdobje je za kolesarje najtežji del sezone. Dnevi so kratki, vremenski pogoji niso prijazni in potrebno je obleči vso "zaščitno kramo" pred mrazom in vetrom. Cestna podjetja posipajoo cestne površine z agresivnimi kemikalijami. Tako je potrebno kolo pravilno vzdrževati, da nam služi kot mora. Pred mazanjem vseh vitalnih delov je potrebno odstraniti vso umazanijo. Še posebaj iz gibljivih delov (veriga, zobniki, pedala, okolica ležajev, pletenice itd...). In ni lepšega kot se na sončen nedeljski dan zapeljati z bleščečim konjičkom med nedeljskimi sprehajalci, da pokažemo "ko ima". Čisto kolo je funkcionalno kolo in odraža odnos lastnika do kolesarjenja. Sicer gredo nekateri že v ekstreme ampak pustimo to. Moramo pa vedeti katera čistila so primerna za čiščenje. Ker je kolesarstvo tudi zgled za ekološko ozaveščanje ne uporabljamo vseh zadev katere so uporabljali naši predhodniki (bencin, nafto, razna agresivna topila, itd). Tudi materiali na kolesars

OBROČI / WHEELSETI 1.del

Obroč (feltne) so mogoče najpomembnejša komponenta na dirkalnem kolesu. ZAKAJ? -so zadnji člen pri prenosu moči na podlago (cesto) -prenašajo velike obremenitve -so gibajoča masa Kako torej izbrati najboljši obroč za naše potrebe? -vedeti moramo koliko smo pripravljeni odšteti zanje (100-5000EUR) -za kaj jih potrebujemo (vzponi, ravninske dirke, kriterij, vsakdanja vožnja...) -kakšen tip voznika smo (moč, teža, eksplozivnost,...) -okolje v katerem jih bomo vozili (vetrovna pokrajina, slabe ceste,...) V grobem se oborči delijo na poltubular (clincher) in tubular. Poltubular je najbolj razširjen zaradi lažjega in cenejšega vzdrževanja (ni problema zamenjati zračnico) Tubular se uporablaj bolj v dirkalnem svetu. V vseh pogledih se taki oborči bolje obnašajo kot poltubular. So pa dražji in bolj zahtevni za vzdrževanje (višja cena tubularjev in obvladovanje ročnih spretnosti pri montaži/limanju tubularja na obroč). Prerez clincher in tubular. Sile, ki deluj

KAVITEC 4.2AC

Aero deep V - 42mm alu/clincher Handbuilt and tensioned at highest standards in industry Aero spokes - 20 front (radial) - 24 rear (2x cross ) Hubs with excellent geometry for great stiffness - 6 bearings Weight (wheelset) - cca 1790-1840g No weight limit KAVITEC 4.2 AC - aluminij poltubular set obročnikov na voljo v trgovini ŠPICA ŠPORT Kamnik Nekoliko težji set obročnikov, ki ga odlikuje dobra aerodinamika (obroč višine 42mm- ploščate profilirane napere), izredna togost, dobra vodljivost v zavojih in seveda izgled visokoprofilnih obročev. Vsi seti obročnikov so sestavljeni v Špici Šport zato je včasih dobrodošlo prednaročilo oz. se pozanimati, če je izdelek na voljo. Nekaj detaljnih slik komponent obročnikov KAVITEC 4.2AC: Razstavljeni pesti seta obročnikov KAVITEC 4.2AC. Pesta imajo dobro geometrijo (še posebaj zadnje) kar omogoča izgradnjo togega in trajnega "wheelseta". Zasnova pest je "klasična".  Podobne zas